• Pileti info
 • Varustus
 • Ohutus
 • Kava

Pealtvaatajatele on sissepääs võistlusele tasuline:

 • Pealtvaataja pilet (käepael) 15 eur
 • Pealtvaataja pilet (käepael) kooliõpilasele, õpilaspileti ettenäitamisel 5 eur
  (On võimalik osta ka pilet eelregistreerimise kaudu 10 eur ning õpilastele 5 eur)
 • Lapsed, kes mahuvad 1,2 meetrise mõõdupuu alt läbi, saab kaasa võtta tasuta.
 • Telklapilet 10 eur (tagab ühele sõidukile sissepääsukleepsu, millega saab siseneda korduvalt laagri territooriumile)
 • Parklapilet 2 eur (kehtib ühekordseks sissesõiduks)

Märkus eelregistreerijatele:   Eelregistreerunutel tuleb osavõtumaks tasuda ülekandega 05. augustini kella 23.59.-ni MTÜ Klaperjaht arveldusarvele. Selgitusse peab iga maksja lisama lühendi KLF- ja inimeste koguse. Kui lisada veel +T, saab maksta ülekandega ka sissepääsu sõidukile telkimisalasse
Näide A -  KLF-5 tähendab, et 5 inimest saavad koha peal sissepääsu käepaelad makse sooritanud isiku dokumendi ettenäitamisel, kui on makstud 50 eur MTÜ Klaperjahi arvele.
Näide B -  KLF-5/2 tähendab, et 5 täiskasvanut ja 2 last saavad koha peal sissepääsu käepaelad makse sooritanud isiku dokumendi ettenäitamisel, kui on makstud 60 eur MTÜ Klaperjahi arvele.
Näide C -  KLF-5/2+T tähendab, et 5 täiskasvanut ja 2 last saavad koha peal sissepääsu käepaelad ja telklakleepsu autole, makse sooritanud isiku dokumendi ettenäitamisel, kui on makstud 70 eur MTÜ Klaperjahi arvele. 

(MTÜ Klaperjaht, reg. nr. 80337713, aadr.: Reini, Karste küla, Kanepi vald, Põlvamaa, SEB pank IBAN EE671010220204135224, kontakttelefon: 503 5039 ). NB! Makse tasumisel veenduge, et see laekuks tähtaegselt ning õigele adressaadile, säilitage kindlasti maksekorralduse koopia.  

Lisaks on rohkem mõeldud kõikide kohaletulnute ajaveetmisvõimaluste peale:

 • Reedest pühapäevani saab osaleda maalikoolitusel, mida viivad läbi professionaalsed kunstnikud Sven Saag ja Katrin Valdre. Eks ole tavaliselt maalitud lilli, muru, juurikaid, loomi, loodust ja linnu... aga seekord on rõhk mittetraditsioonilisel ainesel, võib olla ka veidi mudastel meestel/naistel ja masinatel;
 • Reede õhtul saavad kõik huvilised startida öisele orienteerumisrajale;
 • Korraldatakse rahvaspordi sugemetega jõukatsumisi, nagu köievedu, mingi asja vise jne;
 • Lastele toimuvad samuti jõukohased liikumismängud ning teatevõistlused;
 • Õhtuti saab teha lõket ning istuda seltskondlikult koos lõkke ümber ja vanade eestlaste kombel lauluviise jöriseda;
 • Telgis näitame õhtuti ajaloohõngulisi videomälestusi (nt sajandialguse maasturiüritustest);
 • Ja ilmselt toimub veel mitmeid asju, mida siinkohal veel ei maini ...

Võtke kaasa telgid ja magamisvarustus, kohapeal on olemas telkimislinnak, mitu toitlustuspunkti, kätepesuvesi, välikäimlad ja kõik muu eluks hädavajalik.Pealtvaatajad peavad arvestama, et parklad ei ole 100% turvalised ja turvatud, ning enda väärtuslikke asju ei tasu hooletusse jätta.

Lapsi kuni 16a ilma järelevalveta võistlusalasse jätta ei tohi. Järelevalveta lapsed kes ei allu kohtunike või turvameeskonna korraldustele, antakse politsei hoole alla. Samuti võivad politsei järelevalve alla sattuda joobes pealtvaatajad, kes ei allu turvanõuetele, turvameeskonna korraldustele ning kes häirivad kaaskodanikke.

1. Kui kiirematel rajalõikudel on kurve, on oht võistlusautode ümberpaiskumiseks, ohutuks kauguseks on 10 m

2. Kui tõusude ja takistuste juures on lahtist muda, kive või muud rajamaterjali, võib võistlusautode rataste alt välja paiskuda väga kiiresti lendavaid ainekogumeid. Ohutuks kauguseks on 10 m

3. Kui näed võistlusautot vintsimas, ära kunagi jälgi seda tegevust piki vintsimise telge, s.o. eest või tagant, õige ja ohutum on seda teha küljelt, kuid mitte lähemalt kui 10 m

4. Puudevahelistel rajalõikudel võivad olla ohtlikud ootamatult langevad puud. Õigest kiiruse ja kursi valikust eksinud maastur võib paiskuda puu otsa, mis üldreeglina lõpeb puu kiire langemisega. Seepärast on parem hoiduda sellistes kohtades vähemalt 10 m kaugusele

5. Rajatähistuslintide vahel viibimine on rangelt keelatud, sest seal liiguvad võistlussõidukid. Sellelt alalt läbiliikumine toimub reeglina rajakohtuniku või rajaturvaja valvsa järelevalve all.

6. Kui rajatähistusele lisaks on paigaldatud kas turvaaed (oranz) või turvaala tähistav kollane turvalint, siis selle aia (lindi) ja rajapiirde vahelisele alale minek kategooriliselt keelatud.

7. Järskude tõusude ja languste läheduses tuleb olla mäest allakulgeva trassi sihis väga ettevaatlik enda pealtvaatamiskoha valikul, sest mäest allapaiskuv sõiduk on tihtipeale juhitamatu. Turvaline kaugus on künka jalamil 20 m raadiuses, ehk nii, et jõuaksid ohu eest ära põigelda.

8. Kuula ja juhindu alati turvameeskonna või rajakohtuniku (tunned nad kindlasti ära, sest neil on erimärgistusega riietus) korraldustele ja märkustele, sest nemad on saanud eriväljaõppe ning oskavad ohte paremini hinnata.

9. Kui märkad enda kaaslast või naabruses olevat isikut hätta sattununa, või tajud tema paiknemises ohtu, siis aita teda, manitse teda ohutusele või teavita sellest märgistustega rajatöötajat.

10. Käitu raja ääres kainelt ja väärikalt, ära loobi prügi põõsastesse ja puude taha peitu, sest sealt on palju raskem koristada, viisakalt käitudes annad eeskuju ka teistele ja nii loome meeldiva õhkkonna üheskoos võistluste nautimiseks.

Neljapäev 06.08

12.00 Kogunemine, registreerimine, treeningplaanide koostamine, instrueerimine ja radadega tutvumine, telklaagri püstitamine
18.00 – Õhtusöök ja sellele järgnev meelelahutusprogramm

Reede 07.08

O9.00 Laagri äratus, hommikusöök
12.00 – 14.00 Tehniline kontroll ja instruktaaž, vajadusel kordub
14.00 – 18.00 Treeningsõidud vastavalt treeningplaanile
18.00 – Õhtusöök ja sellele järgnev meelelahutusprogramm
19.00 – Orienteerumisseikluse sissejuhatus ja start

Laupäev 08.08

O9.00 Laagri äratus, hommikusöök
10.00 – 12.00 Tehniline kontroll ja instruktaaž, vajadusel kordub
10.00 – 17.00 Treeningsõidud vastavalt treeningplaanile
18.00 – Õhtusöök ja sellele järgnev meelelahutusprogramm

Pühapäev 09.08

O9.00 Laagri äratus, hommikusöök
10.00 – 12.00 Tehniline kontroll ja instruktaaž
10.00 – 15.00 Treeningsõidud vastavalt treeningplaanile
15.30 – 16.30 Lõpetamine ning õhtusöök

 

Korraldaja jätab endale õiguse muuta ajakava.

 • CF Moto
 • Motoral
 • Nõo vald
 • Offroad
 • Europart
 • Motul